четвер, 10 серпня 2000 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1973


Стартував турнір 15 квітня, і у матчах першого туру зафіксовано було такі результати: Моделів – Гуто-Потіївка 2:1, Котівка – Заболоть 1:5, Кочерів – машинобудівний завод 2:4, Вишевичі – Межирічка 9:0, Пилиповичі - автопідприємство 05041 0:2, Лутівка – Кичкирі 0:5, Леніне – завод капронових виробів 0:2. Поєдинок між командами Чайківки та Потіївки в основний час завершився унічию 2:2. У серії післяматчових пенальті влучнішими виявилися потіївчани, що в підсумку перемогли 6:3. Команда райобєднання «Сільгосптехніка» не прибула на гру в Борщів, мірчанці не виставили свій футбольний колектив на матч із гостями з Малої Рачі, а вепринці – проти Великої Рачі.
У наступному турі суперничали Моделів – Потіївка (0:6), Заболоть – Мала Рача (1:3), машинобудівний завод – Борщів (4:0), автопідприємство – Вишевичі (4:1). У матчі Кичкирі – Біла Криниця, що проходив у Леніному, за рахунку 3:0 на користь кичкирівців на 41-й хвилині білокриничани відмовилися продовжувати гру, і їм було зараховано поразку. У Великій Рачі за 5 хвилин до завершення основного часу матчу господарі вели перед 4:2 у двобої з командою Забілоччя. Гості вчинили бійку на полі, тож гру було припинено. Забілоччан за систематичні порушення дисципліни зняли з розіграшу і позбавили права участі у чемпіонаті району. Подібним чином покарано було колективи «Сільгосптехніки», Мірчі та Веприна.
До півфіналу напряму вийшли потіївчани,  а також команди Малої Рачі, заводу капронових виробів і АТП, які святкували перемоги відповідно над суперниками з машзаводу, Кичкирів та Великої Рачі.
Півфінальні поєдинки проходили 6 травня на міському стадіоні в Радомишлі. У напруженій боротьбі футболісти Потіївки взяли гору над суперниками з Малої Рачі – 4:3, а капроновики з рахунком 4:1 упевнено переграли команду автопідприємства 05041. Слід зазначити, що автомобілісти вперше брали участь у районних змаганнях, і дебют цей виявився доволі успішним.


Фінал: «Капроновик» (Радомишль) – «Потіївка» 3:1

Фінальна гра, що проходила в Радомишлі у День Перемоги, почалась обопільними стрімкими атаками. В одній з них капроновики відкрили рахунок. Забитий ними гол став єдиним у першому таймі, але не сповна відповідав перебігу подій на полі. Бо обидві команди втратили кілька сприятливих нагод для взяття воріт.
Характер двобою не змінився й по перерві. Потіївські гравці, прагнучи відігратися, добре тримали м’яч, проте до завершального удару свої атакувальні спроби не доводили. Натомість контрвипади радомишлян були значно гострішими, їх нападники Микола Галинський і Юрій Дудников увесь час були на вістрі атак, діяли продуктивно й результативно. Двічі відзначився у фінальному поєдинку Галинський, ще один м’яч на рахунку Дудникова. Футболісти Потіївки спромоглися лише на гол престижу, реалізувавши пенальті.
Одним з кращих на полі був капітан «Капроновика» воротар Микола Олексієнко. Впевнено діяв він на лінії воріт, точними, вчасними й ефектними були його виходи на мяч.


Тож вклад цього гравця у перемогу був надзвичайно вагомим.



Капітан капроновиків М.Олексієнко з Кубком «Зорі Полісся», який вручив заступник редактора газети А.Лукашенко.

Гарно судив матч Михайло Гетман. А от підготовку футбольного поля і загалом стадіону до гри було піддано критиці. Організатори матчу не подбали про розмітку поля, на воротах не було сіток. Тож святковий настрій гравців та уболівальників певною мірою було затьмарено. Але впевненою перемогою команда заводу капронових виробів вписала свій футбольний колектив до реєстру володарів Кубка райгазети.
У складі переможців виступали також Віктор Колісник, Микола Гальченко, Віктор Самоплавський, Юрій Білоконь, Павло Горбачов. Опікувався командою Геннадій Савостєєв.


Фото М.Поповича.





Як юні радомишляни підкорювали дитячі футбольні висоти

     Наприкінці липня 1974 року популярні тогочасні часописи «Спортивна газета», «Молодь України», що висвітлювали тодішні спортивні події...