пʼятниця, 30 листопада 2001 р.

Кубок «Золотої осені» – 1985

 

Віншував футбольний сезон 1985-го на Радомишльщині традиційний розіграш кубка «Золота осінь». Тогоріч боротьбу за нього вели вісім футбольних колективів.

У вирішальному поєдинку, що відбувся 27 жовтня на радомишльському стадіоні «Авангард», зійшлися команди колгоспів ім.Леніна (Борщів) та ім.Калініна (Вишевичі) – обидві з поширеною в ті роки назвою «Колос».

На шляху до фіналу борщівці перемогли великорацький «Колос» (5:1) та команду капроновиків «Спартак» (3:1). Вишевичани вибили з розіграшу чайківське «Полісся» (3:1) та чемпіонів району АТП 05041 (9:8).

Фінальна гра проходила гостро і на обопільних курсах. Першими успіху досягли футболісти Борщева після влучного удару В.Кондратюка. Потому він відзначився ще двічі. Але вишевичани вирівняли і гру, і рахунок після гольових пострілів А.Заріцького, П.Василенка та Б.Гаврутенка. У додатковій тридцятихвилинці результат основного часу (3:3) не змінився. Післямачеві одинадцятиметрові штрафні удари краще виконали вишевицькі гравці, котрі додали до своєї весняної кубкової звитяги у розіграшу призу райгазети ще й осінню.

Команду-переможницю було нагороджено кубком «Золота осінь» та дипломом першого ступеня. Грамотами відзначено гравців М.Антоненка, П.Василенка, Б.Гаврутенка, С.Гаврутенка, А.Гальченка, М.Євдокименка, Л.Єфіменка, А.Заріцького, Ю.Кочуру, М.Папірного, М.Пащенка, О.Руєва, М.Сидоренка, В.Стеценка, М.Юрченка (капітан команди), Г.Ярмоленка.  

 


Газета «Зоря Полісся», 7 листопада 1985 р.

  

вівторок, 20 листопада 2001 р.

Чемпіонат району – 1985

 

Пробою сил для декого з у часників чемпіонату району 1985 року став розіграш кубка колгоспу «Росія», що за традицією пройшов у Великій Рачі. У ньому 9 травня разом з господарями взяли участь команди заводу капронових виробів, райвідділу внутрішніх справ, райсільгосптехніки, Борщева, Білої Криниці, Веприна, Лутівки, Леніного.

Турнір проводився протягом одного дня. Відтак ігри проходили за скороченим хронометражем. Тайми тривали по 15 хвилин, а у випадку нічиєї переможець визначався в серії одинадцятиметрових штрафних ударів.

Господарі, одначе, опинилися за бортом вирішальних матчів уже після стартового поєдинку, в якому поступилися 0:1 капроновикам. У першому ігровому колі борщівці перемогли білокриничан 2:0. Такими ж були підсумки поєдинків команд ЗКВ і РСГТ, Веприна та «Динамо». Рахунок двобою Лутівка – Леніне 5:3.

Результати наступних ігор: Вишевичі – Лутівка 4:0, ЗКВ – Веприн 4:2, Борщів – ЗКВ 5:4, ЗКВ – Вишевичі 4:3.

У вирішальному фінальному поєдинку зійшлися капроновики  та футболісти Борщева. Радомишляни взяли гору в серії одинадцятиметрових ударів і стали володарями кубка.

*     *     *

Так само за доволі складною формулою проводився й чемпіонат району. Стартувало в турнірі 19 команд, розподілених на дві підгрупи. За регламентом з кожної з них до наступного етапу першості виходили по чотири кращих учасники.

У першій підгрупі потрапити до провідної четвірки прагнули команди Борщева, Великої Рачі, Веприна, Вишевичів, Заболотя, Котівки, Межирічки, Нової Буди, Пилиповичів, Потіївки, у другій – Білої Криниці, Леніного, Лутівки, Кочерова, Чайківки і три колективи Радомишля: автопідприємство 05041, «Динамо» (райвідділ внутрішніх справ), завод капронових виробів, райсільгосптехніка. Остання, щоправда, за кілька турів через невиїзди вибула з розіграшу.

Після першого кола у першій підгрупі до когорти лідерів увійшли  борщівці (17 очок), вишевичани та потіївчани (по 14), межирічани (12) та вепринці (11). У другій підгрупі лідерство захопили футболісти АТП (11 очок), впритул за ними з 9 очками в доробку йшли команди Білої Криниці та ЗКВ.

На фініші першого етапу чемпіонату в першій підгрупі п’ятими зайвими виявилися футболісти Веприна. Чільну четвірку тут склали Вишевичі, Борщів, Межирічка та Потіївка.

У другій четвірка кращих виглядала наступним чином: АТП, ЗКВ, «Динамо», Леніне (останнім вдалося випередити білокриничан).

Вісім кращих знову були розподілені на дві підгрупи, у яких провели вони між собою одноколові турніри. В першій суперничали «Динамо», Вишевичі, Потіївка, Межирічка, у другій – АТП, Борщів, ЗКВ, Леніне. Серед результатів їхнього впертого й напруженого протиборства – Потівка – «Динамо» 2:1, Леніне – Борщів 2:1, Вишевичі – Межирічка 4:0, АТП – ЗКВ 4:4, «Динамо» – Вишевичі 2:2, Межирічка – Потіївка 2:4, АТП – Борщів 2:0, ЗКВ – Леніне 3:3. У вирішальному відбірному турі автомобілісти розійшлися миром з футболістами Леніного, борщівці взяли гору над капроновиками, потіївчани – над вишевицькою командою, а динамівці здолали межирічан.

В підсумку в першій підгрупі за набраними очками команди вишикувалися в такому порядку: 1. АТП 05041 – 4, 2. «Колос» Леніне – 3, 3. «Колос» Борщів – 2, завод капронових виробів – 2; у другій: 1. «Прогрес» Потіївка – 6, 2. «Колос» Вишевичі – 3, 3. «Динамо» – 3, 4. «Сокіл» Межирічка – 0.

Остаточний розподіл місць у чемпіонаті з першого по восьме визначали стикові матчі, що проводилися 7 жовтня в Радомишлі на стадіоні «Авангард».

Проте глядацький інтерес викликав лише фінальний матч, бо команди Межирічки та Леніного на свої ігри не прибули.

Тимчасом у вирішальному поєдинку, що проходив у гострій та цікавій боротьбі, футбольний колектив автопідприємства 05041 з рахунком 3:1 взяв гору над суперниками з Потіївки і вдруге поспіль виборов звання чемпіонів району. Як зазначав, підводячи підсумки турніру, голова райради ДСТ «Колос» Г.Пащук, переможці виявили високий бойовий дух, уміння вести безкомпромісну боротьбу і викладатися, як кажуть, до кінця. До того ж, автомобілісти мали добре збалансований склад у всіх ігрових лініях.

Команда була нагороджена чемпіонським кубком, а її гравці – дипломами І ступеня. Їх отримали В.Ангелов, А.Бєляєв, Б.Бричковський, В.Гурнович, М.Дяченко, В.Іващенко, С.Ілющенко, Б.Ковтун, В.Красовський, Г.Мельниченко, В.Молодико, Л.Молодико, В.Нарожний, В.Роговченко, В.Статкевич, М.Толкачов, Г.Шкідченко.

Підсумкове друге місце – у потіївчан, третє – у вишевицьких футболістів.

Нагороджував чемпіонів та третіх призерів головний суддя змагань В.Пивоваренко.

А ще однією «ложкою» дьогтю стала відмова потіївської команди від нагород. Програвати, звісно, неприємно, але мала б бути й повага до глядацького й громадського футбольного загалу Тож оргкомітет першості, звісно, дав негативну оцінку цьому вчинкові.

Упродовж чемпіонату ним застосовувалися покарання й до окремих футболістів. За недисципліновану поведінку п’ятиматчеву дискваліфікацію відбували С.Падіаров (ЗКВ) та В.Багинський (Біла Криниця), чотириматчеву за участь в іграх відразу двох команд (Межирічки та Веприна) – С.Гаврутенко.

Позаяк і у ході першості команди-учасниці подеколи висловлювали необгрунтовані претензії до районної федерації футболу та райради ДСТ «Колос», що проводили чемпіонат. Втім усі суперечки, які виникали, ладналися колегіально у відповідності з правилами та положенням про проведення першості району.

 

 

 

Кубок райгазети«Зоря Полісся» – 1985

 

Кубок «Золота осінь» – 1985

 

Попередня публікація             Наступна публікація

 

 

 

понеділок, 12 листопада 2001 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1985


Змагання почалися 21 квітня за участю футбольних команд колективів фізкультури підприємств, колгоспів і радгоспу.
  

А перемогу в турнірі святкували футболісти вишевицького «Колоса», які того року підтвердили реноме кубкових бійців, вигравши також і Кубок «Золотої осені»                                        .



пʼятниця, 12 жовтня 2001 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1984


Турнір стартував 15 квітня матчами Котівка – Велика Рача 0:3, Заньки – Леніне 6:1, АТП-05041 – Забілоччя 1:2, Потіївка – Кочерів 3:2, Борщів – Біла Криниця 5:2, Веприн – Нова Буда 6:1, «Авангард» (Радомишль) – Вишевичі 3:1.
У наступному колі за жеребом зустрілися Забілоччя – Велика Рача, Борщів – Заньки, Веприн – Потіївка, які й визначили півфіналістів, до яких напряму додалась команда машинобудівного заводу.

Фінал: «Авангард» (машзавод, Радомишль) – «Веприн» 1:0

Фінальний матч, як і годиться для двобоїв такого рівня, тримав у напрузі глядачів упродовж усього поєдинку. Грали команди самовіддано й непоступливо, одначе – коректно. Значною мірою цьому сприяло чітке суддівство арбітра матчу Л.Молодика. 


Леонід Молодико – вправний футболіст, кваліфікований арбітр, спортивний та футбольний організатор на Радомишльщині у 1970-2000 роках.

Суперники були гідними один одного, хоча футболісти Веприна й побудували гру від оборони, дбаючи передусім про безпеку власних воріт. Втім вберегти їх недоторканими вепринцям не вдалося. Долю матчу вирішив єдиний гол, що його забили машинобудівники.
Команді-переможниці було вручено кубок, обом командам фіналістам – дипломи відповідного ступеня, а футболістам – грамоти.





вівторок, 14 серпня 2001 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1982


Турнір узяв старт 25 квітня.

Фінал: «Авангард» (Радомишль) – «Сільгосптехніка» (Вишевичі) 6:1.
Той сезон футболісти машинобудівного заводу почали надзвичайно потужно. Чого варта їхня перемога в одному з перших поєдинків розіграшу кубка райгазети з рахунком 10:0 над великорацькою командою.
Переконливо вони перемогли й свого суперника по фіналу. Хоча у першому таймі, який завершився нульовою нічиєю, вишевичани виглядали доволі переконливо, володіючи територіальною перевагою. Втілити її в забиті голи, проте, не вдалося.
По перерві ініціативою вже заволоділи авангардівці. Вони взяли в облогу ворота вишевицької команди, змушуючи суперника помилятися, вдаватися до порушень правил. Двічі такі дії були покарані пенальті, призначеними у ворота футболістів «Сільгосптехніки» й успішно реалізованими. Повну перевагу машинобудівників у другому таймі промовисто засвідчує остаточний рахунок матчу.
Того року у складі команди машзаводу, яка успішно виступала і в обласній футбольній першості, грали Ю.Максименко, С.Довгаленко, В.Нарожний, О.Мотрушенко, В.Стоцький, С.Падіаров, О.Король, П.Ольшевський, В.Гопанчук, В.Горбачов, С.Ілющенко, П.Лисогор (капітан команди), В.Ангелов, А.Цибок, М.Новіков, В.Статкевич, В.Богуславський та інші.


Капітан машинобудівників, один з кращих радомишльських футболістів 1970-1980 р.р. – Петро Лисогор.





четвер, 5 липня 2001 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1981


Розіграш кубка стартував 19 квітня. У кубкових змаганнях того року брали участь команди Вишевичів, Кочерова, Великої Рачі, Леніного, Нової Буди, Лутівки, Межирічки, заводу капронових виробів, машинобудівного, льонозаводу, філіалу заводу «Маяк», військової частини («Факел»). Дебютував на турнірному рівні футбольний колектив Райсільгоспхімії, виборовши, до речі, кубок міста.


Фінал: «Борщів» - «Машинобудівник» (Радомишль) 3:3 (переможець визначився в серії післяматчових пенальті)

Фінальна гра відбулась 10 травня в неділю на міському стадіоні в Радомишлі. Борщівці продемонстрували серйозність своїх намірів повторити кубковий тріумф 1974 року. І двічі вони вели вели в рахунку, завершуючи свої гострі атаки. Щоправда, у захисті футболісти Борщева діяли не зовсім упевнено, вдаючись до порушень. Відтак тричі у їхні ворота призначалися пенальті, машинобудівники, одначе, реалізували лише два з них. Тож основний час гри завершився унічию 2:2. Не виявила переможця й додаткова тридцятихвилинка.
Володар кубка визначився в серії одинадцятиметрових ударів, у якій влучнішими були гравці з Борщева.


У 1980-х р.р. борщівські футболісти неодноразово перемагали в чемпіонатах району і кубкових турнірах.






пʼятниця, 13 квітня 2001 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1978


Зважаючи на затяжну й холодну весну, проведення розіграшу кубка райгазети «Зоря Полісся» 1978 року було дещо відтерміновано, ніж зазвичай, і матчі гралися у більш стислі терміни. Турнір стартував 30 квітня.
До півфіналу змагання вийшли футбольні колективи Великої Рачі, Кичкирів, Чайківки та машинобудівного заводу. Півфінальні поєдинки відбувалися на міському стадіоні у Радомишлі. Напружено, в обопільних атаках проходила гра рівних суперників великорачан і кичкирівців, у впертій суперечці яких взяла гору команда Кичкирів 2:1.
Гра «Машинобудівника» із футболістами Чайківки проходила за іншим сценарієм, з відчутною перевагою досвідченіших і вправніших радомишлян, як мовиться «в одні ворота». Спроби чайківчан вести контргру успіху не мали. Уже в першому таймі два голи у ворота суперників забив В.Нарожний, а в другому машзаводівці відзначилися ще двічі.


Фінал: «Машинобудівник» (Радомишль) – «Колос» (Кичкирі) 4:0

Фінальний матч відбувся 14 травня. Втретє підряд у фіналі зійшлися футболісти колгоспу ім.Котовського та заводу ім. Жовтневої революції, і втретє перемогу святкували машинобудівники. Цього разу перевага радомишлян у технічній і фізичній підготовці виявилась значно вищою. Кичкирівці, поступаючись суперникам у цих компонентах, прагнули протиставити стійку й надійну гру в обороні з розрахунком на стрімкі контратаки. І попервах це їм вдавалося. Тож напруга та гострі моменти  виникали й біля одних, і біля інших воріт.
Але поступово «Машинобудівник» додав обертів і втілив свою перевагу у чотири забитих мячі, що, хоча й не відбивали реального співвідношення сил на полі, проте були цілком заслуженими.


На фото: володар Кубка «Зорі Полісся» 1978 р. – «Машинобудівник». Сидять (зліва направо): Володимир Гурнович, Павло Чистяков, Петро Лисогор, Олег Соболевський, Володимир Ангелов; стоять: Володимир Горбачов, Павло Ольшевський, Віктор Стоцький, Сергій Ільющенко, Борис Шльомін, Олександр Король, тренер Анатолій Стасюк, Віктор Охріменко, Анатолій Антипов. 


пʼятниця, 16 березня 2001 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1977



Фінал: «Машинобудівник» (Радомишль) – «Колос» (Кичкирі) 3:2

Фінальні поєдинки завжди вирізняються гостротою й безкомпромісністю, адже кожен із суперників прагне до перемоги.  Не став винятком і цей, що відбувся за традицією 9 травня.
Другий рік підряд у фіналі на радомишльському стадіоні «Авангард» зійшлися футболісти машинобудівного заводу ім.Жовтневої революції та кичкирівського колгоспу ім.Котовського.
Певною мірою несподіванкою для господарів поля стало те, що кичкирівці з перших же хвилин рішуче повели наступ на їхні ворота. І цей наступ завершився голом. Врешті машинобудівники таки перевели гру під свій контроль і зуміли вирівняти гру, проте основний час переможця не виявив і завершився нічиєю – 2:2.
У додатковій тридцятихвилинці радомишляни забили переможний гол, який і вирішив долю кубка.
Команді переможниці вручено кубок, диплом першого ступеня, гравцям – грамоти. Дипломом другого ступеня та грамотами відзначено футболістів «Колоса». 


Непримиренні суперники в районних футбольних розіграшах, кращі футболісти району завжди складають міцну команду, що гідно змагається у турнірах обласного рівня й вище. У 1977 році радомишльські футболісти стали чемпіонами обласної ради ДСТ «Колос» і взяли участь у зональних республіканських змаганнях в Дубровиці на Рівненщині. У складі команди «Механізатор», створеній на основі футбольного колективу райоб’єднання «Сільгосптехніки» грали також представники машинобудівного заводу, Кичкирів,  Леніного.
На фото: 1-й рядЮ.Лось, В.Березівський, П.Лисогор,В.Карбовський, А.Цілуванський, В.Хруленко, В.Охріменко, Л.Максименко; 2-й ряд М.Романенко, В.Молодико, О.Король, І.Урчик, Г.Шкідченко, А.Вдовенко, В.Нарожний, Л.Молодико, І.Гончаренко, О.Статкевич, С.Чесневський.




Як юні радомишляни підкорювали дитячі футбольні висоти

     Наприкінці липня 1974 року популярні тогочасні часописи «Спортивна газета», «Молодь України», що висвітлювали тодішні спортивні події...