пʼятниця, 30 листопада 2001 р.

Кубок «Золотої осені» – 1985

 

Віншував футбольний сезон 1985-го на Радомишльщині традиційний розіграш кубка «Золота осінь». Тогоріч боротьбу за нього вели вісім футбольних колективів.

У вирішальному поєдинку, що відбувся 27 жовтня на радомишльському стадіоні «Авангард», зійшлися команди колгоспів ім.Леніна (Борщів) та ім.Калініна (Вишевичі) – обидві з поширеною в ті роки назвою «Колос».

На шляху до фіналу борщівці перемогли великорацький «Колос» (5:1) та команду капроновиків «Спартак» (3:1). Вишевичани вибили з розіграшу чайківське «Полісся» (3:1) та чемпіонів району АТП 05041 (9:8).

Фінальна гра проходила гостро і на обопільних курсах. Першими успіху досягли футболісти Борщева після влучного удару В.Кондратюка. Потому він відзначився ще двічі. Але вишевичани вирівняли і гру, і рахунок після гольових пострілів А.Заріцького, П.Василенка та Б.Гаврутенка. У додатковій тридцятихвилинці результат основного часу (3:3) не змінився. Післямачеві одинадцятиметрові штрафні удари краще виконали вишевицькі гравці, котрі додали до своєї весняної кубкової звитяги у розіграшу призу райгазети ще й осінню.

Команду-переможницю було нагороджено кубком «Золота осінь» та дипломом першого ступеня. Грамотами відзначено гравців М.Антоненка, П.Василенка, Б.Гаврутенка, С.Гаврутенка, А.Гальченка, М.Євдокименка, Л.Єфіменка, А.Заріцького, Ю.Кочуру, М.Папірного, М.Пащенка, О.Руєва, М.Сидоренка, В.Стеценка, М.Юрченка (капітан команди), Г.Ярмоленка.  

 


Газета «Зоря Полісся», 7 листопада 1985 р.

  

вівторок, 20 листопада 2001 р.

Чемпіонат району – 1985

 

Пробою сил для декого з у часників чемпіонату району 1985 року став розіграш кубка колгоспу «Росія», що за традицією пройшов у Великій Рачі. У ньому 9 травня разом з господарями взяли участь команди заводу капронових виробів, райвідділу внутрішніх справ, райсільгосптехніки, Борщева, Білої Криниці, Веприна, Лутівки, Леніного.

Турнір проводився протягом одного дня. Відтак ігри проходили за скороченим хронометражем. Тайми тривали по 15 хвилин, а у випадку нічиєї переможець визначався в серії одинадцятиметрових штрафних ударів.

Господарі, одначе, опинилися за бортом вирішальних матчів уже після стартового поєдинку, в якому поступилися 0:1 капроновикам. У першому ігровому колі борщівці перемогли білокриничан 2:0. Такими ж були підсумки поєдинків команд ЗКВ і РСГТ, Веприна та «Динамо». Рахунок двобою Лутівка – Леніне 5:3.

Результати наступних ігор: Вишевичі – Лутівка 4:0, ЗКВ – Веприн 4:2, Борщів – ЗКВ 5:4, ЗКВ – Вишевичі 4:3.

У вирішальному фінальному поєдинку зійшлися капроновики  та футболісти Борщева. Радомишляни взяли гору в серії одинадцятиметрових ударів і стали володарями кубка.

*     *     *

Так само за доволі складною формулою проводився й чемпіонат району. Стартувало в турнірі 19 команд, розподілених на дві підгрупи. За регламентом з кожної з них до наступного етапу першості виходили по чотири кращих учасники.

У першій підгрупі потрапити до провідної четвірки прагнули команди Борщева, Великої Рачі, Веприна, Вишевичів, Заболотя, Котівки, Межирічки, Нової Буди, Пилиповичів, Потіївки, у другій – Білої Криниці, Леніного, Лутівки, Кочерова, Чайківки і три колективи Радомишля: автопідприємство 05041, «Динамо» (райвідділ внутрішніх справ), завод капронових виробів, райсільгосптехніка. Остання, щоправда, за кілька турів через невиїзди вибула з розіграшу.

Після першого кола у першій підгрупі до когорти лідерів увійшли  борщівці (17 очок), вишевичани та потіївчани (по 14), межирічани (12) та вепринці (11). У другій підгрупі лідерство захопили футболісти АТП (11 очок), впритул за ними з 9 очками в доробку йшли команди Білої Криниці та ЗКВ.

На фініші першого етапу чемпіонату в першій підгрупі п’ятими зайвими виявилися футболісти Веприна. Чільну четвірку тут склали Вишевичі, Борщів, Межирічка та Потіївка.

У другій четвірка кращих виглядала наступним чином: АТП, ЗКВ, «Динамо», Леніне (останнім вдалося випередити білокриничан).

Вісім кращих знову були розподілені на дві підгрупи, у яких провели вони між собою одноколові турніри. В першій суперничали «Динамо», Вишевичі, Потіївка, Межирічка, у другій – АТП, Борщів, ЗКВ, Леніне. Серед результатів їхнього впертого й напруженого протиборства – Потівка – «Динамо» 2:1, Леніне – Борщів 2:1, Вишевичі – Межирічка 4:0, АТП – ЗКВ 4:4, «Динамо» – Вишевичі 2:2, Межирічка – Потіївка 2:4, АТП – Борщів 2:0, ЗКВ – Леніне 3:3. У вирішальному відбірному турі автомобілісти розійшлися миром з футболістами Леніного, борщівці взяли гору над капроновиками, потіївчани – над вишевицькою командою, а динамівці здолали межирічан.

В підсумку в першій підгрупі за набраними очками команди вишикувалися в такому порядку: 1. АТП 05041 – 4, 2. «Колос» Леніне – 3, 3. «Колос» Борщів – 2, завод капронових виробів – 2; у другій: 1. «Прогрес» Потіївка – 6, 2. «Колос» Вишевичі – 3, 3. «Динамо» – 3, 4. «Сокіл» Межирічка – 0.

Остаточний розподіл місць у чемпіонаті з першого по восьме визначали стикові матчі, що проводилися 7 жовтня в Радомишлі на стадіоні «Авангард».

Проте глядацький інтерес викликав лише фінальний матч, бо команди Межирічки та Леніного на свої ігри не прибули.

Тимчасом у вирішальному поєдинку, що проходив у гострій та цікавій боротьбі, футбольний колектив автопідприємства 05041 з рахунком 3:1 взяв гору над суперниками з Потіївки і вдруге поспіль виборов звання чемпіонів району. Як зазначав, підводячи підсумки турніру, голова райради ДСТ «Колос» Г.Пащук, переможці виявили високий бойовий дух, уміння вести безкомпромісну боротьбу і викладатися, як кажуть, до кінця. До того ж, автомобілісти мали добре збалансований склад у всіх ігрових лініях.

Команда була нагороджена чемпіонським кубком, а її гравці – дипломами І ступеня. Їх отримали В.Ангелов, А.Бєляєв, Б.Бричковський, В.Гурнович, М.Дяченко, В.Іващенко, С.Ілющенко, Б.Ковтун, В.Красовський, Г.Мельниченко, В.Молодико, Л.Молодико, В.Нарожний, В.Роговченко, В.Статкевич, М.Толкачов, Г.Шкідченко.

Підсумкове друге місце – у потіївчан, третє – у вишевицьких футболістів.

Нагороджував чемпіонів та третіх призерів головний суддя змагань В.Пивоваренко.

А ще однією «ложкою» дьогтю стала відмова потіївської команди від нагород. Програвати, звісно, неприємно, але мала б бути й повага до глядацького й громадського футбольного загалу Тож оргкомітет першості, звісно, дав негативну оцінку цьому вчинкові.

Упродовж чемпіонату ним застосовувалися покарання й до окремих футболістів. За недисципліновану поведінку п’ятиматчеву дискваліфікацію відбували С.Падіаров (ЗКВ) та В.Багинський (Біла Криниця), чотириматчеву за участь в іграх відразу двох команд (Межирічки та Веприна) – С.Гаврутенко.

Позаяк і у ході першості команди-учасниці подеколи висловлювали необгрунтовані претензії до районної федерації футболу та райради ДСТ «Колос», що проводили чемпіонат. Втім усі суперечки, які виникали, ладналися колегіально у відповідності з правилами та положенням про проведення першості району.

 

 

 

Кубок райгазети«Зоря Полісся» – 1985

 

Кубок «Золота осінь» – 1985

 

Попередня публікація             Наступна публікація

 

 

 

понеділок, 12 листопада 2001 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1985


Змагання почалися 21 квітня за участю футбольних команд колективів фізкультури підприємств, колгоспів і радгоспу.
  

А перемогу в турнірі святкували футболісти вишевицького «Колоса», які того року підтвердили реноме кубкових бійців, вигравши також і Кубок «Золотої осені»                                        .



Як юні радомишляни підкорювали дитячі футбольні висоти

     Наприкінці липня 1974 року популярні тогочасні часописи «Спортивна газета», «Молодь України», що висвітлювали тодішні спортивні події...