неділя, 11 травня 2003 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1995


На старт турніру, що почався 16 квітня, вийшло 11 команд. Олімпійська система розіграшу невблаганно відсіяла вже після першого етапу навіть декого з фаворитів. Зокрема «зійшли з дистанції» «Меліоратор» (Радомишль), що поступився землякам з «Чер­воної рути» 1:4, та футболісти з Нової Буди, які програли в Леніному «Поліссю» 1:8. Не змогли протидіяти більш вправ­ним гравцям «Явора» з Потіївського лісництва у себе вдо­ма авангардівці Білої Крини­ці. Гості перемогли 3:1. Також на своєму полі команда Чайківки поступилась у серії післяматчових пенальті великорацькій «Дружбі» 5:7. Опи­нилися за бортом змагань і футболісти Борщева, які прог­рали в Межирічці «Соколу».
На наступному етапі межирічани у себе вдома завдали поразки «Поліссю» з Леніного 3:2. У поєдинку команд «Явір»«Дружба» вправнішими виявилися потіївчани 3:2.
Першу путівку до фіналу було розіграно у дво­бої «Явір» ­– «Сокіл». Тут з рахунком 4:1 перемогли футболісти Потіївки.  Їхнім суперником стала грізна «Червона ру­та», яка в упертій боротьбі в Радомишлі взяла гору над вишевицькою «Вікторією» 1:0.


Фінал: «Червона рута» (Радомишль) – «Явір» (Потіївка) 3:1

Того року відразу декілька команд з району брали участь у футбольному чемпіонаті області («Червона рута», «Вікторія», «Рада» з Леніного). Відтак щільний графік їхніх виступів вплинув на перебіг кубкового турніру райгазети, і він тривав довше, ніж зазвичай. А щоб влаштувати вболівальникам справжнє футбольне свято, керівники районного комітету у справах молоді та спорту, Радомишльського держлісгоспу та Потіївського лісництва на прохання багатьох колишніх футболістів влаштували перед фінальною грою матч футболістів-ветеранів Радомишля й Потіївки.
Попри статечний вік (декому було вже й за 50) діяли ветерани технічно і самовіддано, довівши, що є ще порох у порохівницях. Необмежені заміни дали змогу долучитися до гри багатьом з тих, кому ще не так давно аплодували трибуни.
Врешті товариський характер гри дав і такий же результат – 1:1. Хоча договірним його аж ніяк не назвеш, бо боротьба була справжньою, безкомпромісною. Потіївчани повели в рахунку, але під завісу гри Анатолій Антипов влучним ударом відновив рівновагу.


«Зірки»  матчу ветеранів Анатолій Антипов і Олександр Лазарчук з «зіркою» радомишльської журналістики Анатолієм Пилипенком.

У фінальному кубковому двобої, звісно, рівноваги бути не могло. Втім команди вже зі старту поєдинку окреслили свою налаштованість на перемогу. Першими крок до неї зробили футболісти «Явора», які відкрили рахунок у першому таймі.
Проте після перерви «Чер­вона рута» додала обертів і завдяки кільком вдалим замінам змогла не тільки заграти швидше та посилити тиск на ворота суперника, а й досягти потрібного результату. Тричі радомишляни домоглися успіху –  3:1.
Як зазначив оглядач «Зорі Полісся» А.Пилипенко, «можна було б назвати з десяток, а то й більше фут­болістів обох команд, котрі показали зрілу, вдумливу гру. Від лав, де сиділи вболіваль­ники, чулися імена тих хлоп­ців. Одначе, певно, було б неправильно, сказавши про одних, обминути увагу ін­ших, котрі хоч і не забивали м’ячів, але робили на полі непомітну, часто невдячну, але таку потрібну роботу. Тим і гарний, тим і вабить доброт­ний футбол (а обидва матчі були саме такими), що кожна гра схожа на спектакль, дійство яко­го поєднує в собі плановість та імпровізацію і що свої ролі в ньому кожен виконує, як уміє і може, але віддається грі без нарікань на здоров’я чи настрій».
Отож «Червона рута» виборола почесний трофей, певною мірою реабілітувавшись перед своїми прихильниками за не вельми вдалі виступи  в обласній першості.  
А «Явір», незважаючи на поразку, тим не менше підтвердив свій високий рівень, що його того року потіївчани впевнено демонстрували в чемпіонаті району.
Командам-фіналістам були вручені грамоти відповідних ступенів і грошові премії.
Приємним було й те, що обидві команди-фіналісти, як і учасники ветеранського матчу, грали у гарній свіженькій формі, та у такий спосіб підтвердивши, що мають надійних спонсорів в особі однойменного акціонерного товариства і держлісгоспу.


Потіївський «Явір» вкотре завершив турнір у статусі фіналіста.


У 1995 році Кубком газети «Зоря Полісся» знову заволоділи футболісти «Червоної рути».
Фото М.Поповича.



вівторок, 15 квітня 2003 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1994


24 квітня стартували у розіграші кубка 10 команд. На витримали турнірного «марафону» футболісти Вишевичів, Потіївки, Великої Рачі, Борщева. До речі, вже першому раунді жереб звів переможців двох попередніх розіграшів – вишевицьку «Вікторію» і радомишлян, які цього року представляли товариство «Червона рута», виступаючи під однойменною назвою. У грі, що проходила у Вишевичах, перемогли гості, але схилили вони шальки терезів на свій бік лише у серії пенальті, бо основний і додатковий час переможця не виявили.


Фінал: «Червона рута» (Радомишль) – «Полісся» (Леніне) 3:1

Команди-фіналісти зустрічалися між собою не раз, тому добре знали один одного. Відтак гра почалась без розвідки з активних дій обох суперників. Хоча надто видовищною вона не була, проте – боротьби, непоступливості, емоцій, не бракувало.
Врешті за рахунок більшого досвіду і кращої збалансованості та порозуміння усіх ігрових ланок гравці «Червоної рути» домоглися певної ігрової переваги, яку двічі втілили в забиті голи вже у першому таймі.
 По перерві команди обмінялися голами, одначе напруга в протистоянні трималась до останньої хвилини, позначившись на перебігу гри. Під завісу поєдинку почастішало зіткнень, протиборств і, на жаль, порушень, подекуди невиправданих і умисних. Кількох футболістів арбітр матчу В.Гурнович вилучив з поля, а в одному з епізодів зазнав серйозної травми гравець «Полісся». Ці прикрі моменти, звісно, матч не прикрасили і, звичайно,  дещо засмутили вболівальників.
Втім рахунок 3:1 таки не дав підстав сумніватися в заслуженій перемозі радомишлян.
Команду-переможницю нагороджено перехідним Кубком  і дипломом першого ступеня. «Поліссю» вручено диплом другого ступеня. Гравців обох колективів відзначено грамотами.




Володарі Кубка газети «Зоря Полісся» 1994 року – футболісти «Червоної рути».


понеділок, 3 березня 2003 р.

Кубок «Зорі Полісся» – 1993


У черговому розіграші Кубка «Зорі Полісся» з футболу стартувало 8 команд.
Результати чвертьфіналів:
Потіївка – Межирічка +:-,
Чайківка – Нова Буда -:+,
Борщів – Велика Рача 2:3,
Леніне - «Льонозавод» 1:4.

У півфіналах зустрілися: Велика Рача – Нова Буда 4:1; «Льонозавод» - Потіївка 1:0.


Фінал:  «Льонозавод»- «Дружба» (Велика Рача) 2:0

Команда «Льонозаводу» не без підстав вважалась фаворитом фінального поєдинку, що відбувся 9 травня у Радомишлі. Адже цей футбольний колектив того року не без успіху захищав честь району у першості області.
Проте великорачани виявилися гідними суперниками, добре організованими, міцними і непоступливими. Їхній наставник Петро Кривенко зазвичай критично оцінює своїх вихованців, проте вони без бою не поступаються нікому, тим більше – у кубкових зустрічах.



Втім льонозаводівці таки перемогли. Основна сила цієї команди, певно, в тому, що у ній більш-менш гармонійно були представлені і старші віком, досвідченіші футболісти, і молодші. А разом – вийшов ансамбль, у якому знайшлося місце для футбольної творчості і Володимиру Ангелову та Володимиру Горбачову, і братам Олександрові та Русланові Шинковим, і Володимиру Красовському та Юрієві Усенку, і Миколі Новикову, Юрієві Гаращуку та Андрію Глистюку, і Сергію Борецькому та Володимиру Ящуку. А опікувалися переможцями представник команди Валерій Шатило і тренер Петро Лисогор.


Володарі Кубка «Зорі Полісся» 1993 р. – футболісти «Льонозаводу».





Нагороди вручає голова районної федерації футболу, завідувач відділу редакції газети «Зоря Полісся» Анатолій Пилипенко.


Фото М.Поповича.

Як юні радомишляни підкорювали дитячі футбольні висоти

     Наприкінці липня 1974 року популярні тогочасні часописи «Спортивна газета», «Молодь України», що висвітлювали тодішні спортивні події...